XRP, bir sonraki boğa koşusunda Bitcoin’den daha iyi performans gösterebilir mi?

Kripto para piyasası son zamanlarda yeşile büründü ve çoğu dijital para birimi önemli kazançlar elde etti. Piyasa değerine göre en büyüğü olan Bitcoin (BTC) ve Ripple’ın yerel tokenı XRP şüphesiz bunlar arasında yer alıyor.

Bu makalede, XRP’nin bir sonraki boğa koşusu sırasında birincil dijital varlıktan daha iyi performans gösterme şansı olup olmadığı sorusuna ChatGPT’nin cevabını gözlemleyeceğiz.

XRP BTC’den daha iyi performans gösterebilir mi?

ChatGPT’ye göre Ripple‘ın yerel parası, BTC’ye göre daha hızlı işlem hızları ve daha düşük ücretler gibi teknik avantajlara sahip. Ancak bir sonraki boğa koşusunda rakibinden daha iyi performans gösterebilmesi için bundan daha fazlasına ihtiyacı var.

Böyle faydalı faktörlerden biri, Ripple ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davanın sonucu olacaktır. Blockchain kuruluşu galip gelirse XRP’nin fiyatı kuzeye doğru ilerleyebilir. Ripple’ın Temmuz ortasındaki kısmi kazançta da aynı şeyi yaşadığını hatırlamak önemli.

XRP’nin fiyatını artırabilecek bir diğer faktör de finansal kuruluşlardan gelen benimsenme.

XRP’yi zaten benimseyen şirketlerden biri de İngiliz bankacılık lideri HSBC.

Yine de ChatGPT, Bitcoin’in (BTC) şu anda üstün olduğu sonucuna vardı (yukarıda belirtilen durumlardan bazıları gerçeğe dönüşmediği sürece). Yapay zeka destekli dil modeli, Bitcoin’in “dijital altın” olarak görüldüğünü ve geniş bir benimsenme ve tanınırlığa sahip olduğunu belirtti.

XRP ne kadar yükselebilir?

Ripple’ı çevreleyen son gelişmeler, analistlere ve uzmanlara XRP’ye ilişkin iyimser tahminler yapma fırsatı verdi. EGRAG CRYPTO gibi bazıları, varlığın bazı önemli seviyelere ulaşması durumunda 2 dolara yükselebileceğini tahmin ederken diğerleri, rekor seviyelere işaret etti.

Analist Shannon Thorp, XRP’nin önümüzdeki yıllarda 500 doların üzerine çıkabileceğini öngördü. Tahminini, sınır ötesi ödemelerin toplam değerinin 2027 yılına kadar 250 trilyon dolara ulaşabileceğini tahmin eden bir rapora dayandırdı.

Bunun gerçekleşmesi için XRP’nin piyasa değerinin yaklaşık 260 trilyon dolara çıkması gerektiği gerçeği göz önüne alındığında, bu fiyatın büyük olasılıkla (en azından bu zaman dilimi için) gerçekleşmeyeceğini belirtmekte fayda var.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx