Uzun ve mutlu bir ilişkinin basit bir sırrı: “2-2-2 kuralı” nasıl çalışır?

Son yıllarda internette popülerlik kazanan “2-2-2 kuralı”nın arkasında ne olduğunu (ve psikologların bu konuda ne düşündüğünü) size anlatacağız. Romantik aşk belki de yaşayabileceğimiz en güzel duygulardan biridir. Tüm farklılıkları siler ve sınırsız mutluluk hissi verir. Bir ilişki yeni başladığında, her zaman aynı peri masalı olacak gibi görünüyor; tutku, romantizm ve yeni deneyimlerle dolu. Ama sonra birlikte yaşamaya başlıyoruz, kötü şöhretli günlük yaşam ortaya çıkıyor, çocuklar, işte sorunlar…

Kaçınılmaz olarak şu soru ortaya çıkıyor: Bu neden oluyor?

Birlikte uzun ve mutlu bir yaşam için gerçekten sihirli bir tarif yok mu? 2015 yılında popüler platformun kullanıcılarından biri böyle bir tarif bildiğini itiraf etti. Bu, rutinden kaçınmanıza ve ilişkinizdeki romantizm ateşini yeniden alevlendirmenize yardımcı olan “2-2-2 kuralı”dır. Ona göre bu, onun ruh eşiyle uzun yıllar aynı dalga boyunda kalmasını sağlayan şeydir.

Mükemmel ilişki neleri içerir? “2-2-2 kuralı” nedir?

2-2-2 kuralında karmaşık veya devrim niteliğinde hiçbir şey yoktur. Her sayı, partnerinize yakınlaşmanıza yardımcı olacak belirli bir zaman dilimini temsil eder. İlk çift. Her iki haftada bir, sevdiğiniz kişiyle tarafsız bölgede romantik bir randevu planlayın. Bu, şehir dışına ortak bir gezi, bir restoran ziyareti veya parkta piknik olabilir.

Önemli koşul: Toplantınızda başka hiç kimse (arkadaşlar, ebeveynler veya çocuklar) bulunmamalıdır. Daha önce olduğu gibi, ilişkinin yeni başladığı zamanlarda sadece birbirleriyle vakit geçirmeye değer. Bu tür romantik toplantılar, partnerinizle yeniden bağlantı kurmanıza, bu kişinin nasıl yaşadığını, onu neyin endişelendirdiğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Ek olarak, büyük olasılıkla bir randevuya hazırlanıyor olacaksınız (özel bir kıyafet seçmek, makyaj yapmak ve saç yapmak), bu da sevdiğiniz kişinin sizi yeni bir ışıkta ve alışılmış ev doğasının dışında görme şansına sahip olacağı anlamına geliyor.

Her iki ayda bir birlikte bir hafta sonu planlayın; tatile çıkabilir veya çadırlarda doğada dinlenebilirsiniz. Ev işlerini (birkaç gün bekleyebilirler), çalışmayı ve akıllı telefonları unutun. Sadece partnerinizle rahatlamaya odaklanın. Monoton ortamı değiştirmek ve yeni parlak izlenimler ilişkinizin bagajını zenginleştirecektir.

Her iki yılda bir birlikte tatile çıkın. Tekrar ediyorum, buradaki kural sadece ikinizin olması gerektiğidir. Yeni bir ülkeye gidebilir veya ilişkinizin başında kaldığınız ve çok hoş anılarınız olan tanıdık bir otele gidebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyle birlikte tatil yeri ve seyahat rotası seçmeniz de önemlidir. Bu birleştirici faktör, gelecekteki tatillerin her iki partner için de keyifli geçmesine ve ilişkinizi güçlendirmenize yardımcı olacaktır.

2-2-2 kuralı teoride inanılmaz derecede basit olsa da pratikte takip edilmesi göründüğünden daha zordur. Bazen planlarımızı değiştiren öngörülemeyen koşullar ortaya çıkar. Ve öyle olur ki, bir ilişkide bir şeyi değiştirme konusundaki isteksizliğimizi haklı çıkarmak için kendimiz bahaneler ararız : işten yorgunluk, bu ay para biriktirme ihtiyacı, kötü bir ruh hali veya ikinci kuzenimizin doğum günü…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx