TFF’den hakemler için bir ilk kararı!

Türkiye Futbol Federasyonu, profesyonel futbol ligleri, Türkiye Kupası ve Kadın Futbol Süper Ligi’nde görev alacak hakemlerin formaları için NG Kütahya Seramik ile sözleşme imzaladı. Törene, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral katıldı. Anlaşma ile birlikte firma TFF Hakem Akademisi’nin de sponsoru oldu.

Türk hakemliği için tarihi bir sponsorluk anlaşmasını duyurduklarını ifade eden TFF Başkanı Büyükekşi, “Hakemlerin formalarında ilk kez bir sponsor olacak. Göreve geldiğimizden bu yana birçok projeye imza attık. Hakemlerimizin maç ücretlerinde artış sağladık. Yeni hakemler yetiştirmek önceliğimiz arasında yer aldı. Tüm bu emekler karşılığını bulacak” diye konuştu.

Türk futbolunun son 2 haftada büyük mutluluklar yaşadığını belirten Büyükekşi şöyle devam etti: “Türk futbolu adına 2 büyük mutluluk yaşadık. Avrupa Şampiyonasına ev sahipliği yapma hedefimizi yakaladık. A Milli Takımımız da EURO 2024’e gitmeyi garantiledi. Kadın milli takımımız ise Uluslar C Ligi’nde 2 maçı da kazanarak liderlik koltuğuna oturdu. Hakemlerin gelişimi de bu başarıların yanında son derece önemli. Hakemlerimizle yaptığımız toplantılarda ilk hedeflerinin 2024 Avrupa Şampiyonası olmasını, dünya kupasında düdük çalmaları gerektiğini söylüyorum.”

Anlaşmanın iki taraf için de hayırlı olması temennisinde bulunan Güral ise “Hakemlerimize her zaman sahip çıkmalıyız. Bu birlikteliği güçlendirecek projeleri hayal ettiğimi söylemek istiyorum. Yeni iş birlikteliğimizin hayır getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx