Samsung’un 12 yıllık telefonu için Andorid 14 güncellemesi yayınlandı! Şaka değil, gerçek!

Samsung’un efsane modelleri Galaxy S3 ve Galaxy Note 2, mobil teknoloji dünyasında bir döneme damgasını vurmuş ve bugünün devasa Galaxy S23 serisinin ilginç bir mirasçısı olarak karşımıza çıkıyor. 2012 yılında piyasaya sürülen bu telefonlar, o dönemin teknoloji standartlarına göre oldukça etkileyici özelliklere sahipti. Ancak zaman içinde donanım ve yazılım gelişmeleriyle birlikte güncelleme desteğini yitirmişlerdi.

Galaxy S3 ve Note 2, son resmi güncellemelerini 4.4 KitKat sürümüyle almış ve resmi olarak desteklenmemeye başlanmıştı. Ancak mobil dünya hiç durmuyor ve bağımsız geliştiricilerin bu efsane modellere yeni bir soluk getirmesi mümkün oluyor. Son zamanlarda ortaya çıkan bir gelişme, bu telefonlara Android 14 getiren özel bir ROM’un yayınlandığı yönünde.

Samsung Galaxy S3 Android 14 güncellemesi aldı! (Şaka değil gerçek)

Ancak, bu haberin hemen heyecan yaratması yerine biraz temkinli olmak gerekiyor. Zira söz konusu ROM, telefonlarda tam anlamıyla sağlıklı bir şekilde çalışmıyor ve resmi bir Samsung güncellemesi olmadığı için pek çok hata ve zararlı yazılım içerebiliyor.

Ayrıca, Galaxy S3 ve Note 2‘nin artık günlük kullanımda pek tercih edilmediği de bir gerçek. Zamanla donanım ve yazılım gereksinimleri arttıkça, eski modellerin güncel uygulamalara ve hizmetlere uyum sağlaması zorlaşıyor. Bu nedenle, bu özel ROM’un hedef kitlesi oldukça sınırlı diyebiliriz. Yani bu haber aslında çok da ciddiye alınacak bir haber değil. Sadece Galaxy S3’ü anımsamamızı ve yüzümüzde tatlı bir tebessüm oluşmasını sağlayan bir gelişme niteliğinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir