İşte Yılbaşı İçin Sepete Atılacak 3 Altcoin!

Yılbaşı yaklaşırken kripto piyasası güç kazanmaya devam ediyor. Lider kripto para Bitcoin, 42 bin doları yeniden aştı ve ilerlemesini sürdürüyor. BTC’nin öncülük ettiği piyasada yüksek getiri potansiyeli olan altcoin projeleri de yok değil. Kripto uzmanı Ana Zirojevic, yılbaşı sepetine atmak için 3 token belirledi. Bu seçimlerine ilişkin olarak tecrübeli analistlerin görüşlerine de başvuruyor.

Sepete atmak için ilk sırada Cardano (ADA) var

Özellikle, profesyonel kripto analist Ali Martinez, 100.000 doların üzerindeki ADA işlemlerindeki artışa dikkat çekiyor. Çünkü bu AD’nın kurumsal yatırımcılar ve balinalar arasındaki popülaritesini yansıtıyor. Ayrıca, son fiyat hareketi ve göz önüne alındığında, Cardano muhtemelen yükseliş eğiliminin devam edecek. Bu da altcoin projesini yılbaşı sepetine atmak için iyi bir seçim yapıyor.

Büyük Cardano işlemleri. Kaynak: Ali Martinez

Basın zamanındaki ADA fiyatına gelince, son 24 saatte %1,49 artışla 0,4073 dolara yükseldi. Ayrıca altcoin fiyatı yine de önceki yedi gün boyunca %6,6 yükseldi. Dahası, son verilere göre aylık grafiğinde %17’lik daha önemli bir ilerleme kaydetti.

Cardano 30 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Popüler meme coin’i Dogecoin’i (DOGE) de sepete atıyoruz

Bu arada Dogecoin (DOGE), Martinez’in daha önce tahmin ettiği 0,087 dolarlık büyük bir engeli aşmayı başardı. Ayrıca, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere DOGE-1 Uydusunun lansmanı için Ulusal Telekomünikasyon ve Bilgi İdaresi’nden (NTIA) yeşil ışık aldı. Bunu göz önünde bulundurarak altcoin fiyatı ulaşabileceği 0,14 dolarlık bir hedefe yol açabilir.

Son bilgilere göre, altcoin şu anda 0,091 dolar fiyattan el değiştiriyor. DOGE, gün içinde %2,97’lik bir artış gördü. Ayrıca, haftalık grafiğindeki %14,23’lük bir kazanç elde etti. Dahası, son bir aydaki %28,9’luk iyi bir ilerleme kaydetti.

Dogecoin 30 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Sepet için son sıradaki altcoin: Polygon (MATIC)

Bu arada, Polygon (MATIC) balinaları, Martinez’in de belirttiği gibi, Kasım ayının son haftasında 120 milyon MATIC ya da 90 milyon dolar değerinde token toplayarak bir satın alma çılgınlığına girişti. Aynı zamanda Coinbase International Exchange ve Coinbase Advanced, Polygon sürekli gelecek sözleşmelerini başlattı.

Büyük MATIC alımları. Kaynak: Ali Martinez

Yazı sırasında MATIC, 0.80 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Bu da altcoin için geçtiğimiz gün içinde %0,22’lik hafif bir artışa işaret ediyor. Bununla birlikte, son verilere göre geçen hafta içinde %7.46’lık bir artış gördü. Ayrıca, geçtiğimiz ay boyunca %16’lık bir büyümeye tanık oldu.

MATIC 30 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ve analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx