Google Bard Süper Kupa’yı Kimin Kazanacağını Tahmin Etti: Fenerbahçe mi, Galatasaray mı?

29 Aralık’ta Suudi Arabistan’da oynanacak Süper Kupa Finali’nde Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. Süper Lig maçında Kadıköy’de yenişemeyen ezeli rakipler bu kez kozlarını Süper Kupa Finali’nde paylaşacak. ‘Süper Kupa Finali’ni kim kazanır? Fenerbahçe mi, Galatasaray mı?’ sorusunu Google’ın yapay zekası Google Bard’a sorduk. 

Google Bard, Süper Kupa Finali için neler söyledi birlikte bakalım!

Fenerbahçe ile Galatasaray’ın karşı karşıya geleceği Süper Kupa Finali için Google Bard’a bazı sorular sorduk ve kupayı kimin kazanacağına tahminlerde bulunmasını istedik.

Google Bard’ın verdiği yanıtlar şöyleydi?

“Galatasaray’ın daha favori olduğunu düşündüğüm için, maçta Galatasaray’ın 2-1 kazanacağını tahmin ediyorum. İlk yarıyı Galatasaray 1-0 önde kapatabilir. İkinci yarıda Fenerbahçe’nin baskısı artabilir ve beraberlik golünü bulabilir. Ancak, Galatasaray’ın son dakikalarda bulduğu gol ile maçı kazanacağını düşünüyorum.”

‘İşte maç için bazı olası skorlar:

  • Galatasaray 2-1 Fenerbahçe

  • Galatasaray 3-2 Fenerbahçe

  • Galatasaray 1-0 Fenerbahçe

Hangi skor olursa olsun, bu maç Süper Lig’in iki güçlü takımı arasında oynanacak olması nedeniyle çok çekişmeli geçecek ve Türk futbolseverlere keyifli bir maç izletecektir.’

“Tahminim, maçta 5-7 sarı kart çıkacağı yönünde. Hatta, bir kırmızı kart çıkma ihtimali de var. Özellikle, maçta gerginlik artarsa, kırmızı kart çıkması daha olası.”

‘İşte maç için bazı olası sarı kart ve kırmızı kart sayısı tahminleri:

  • Sarı kart sayısı: 5-7

  • Kırmızı kart sayısı: 1′

“Galatasaray’da Nelsson, Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci kırmızı karta yakın isimler.”

‘Maç, Süper Lig’in iki güçlü takımı arasında oynanacak olması nedeniyle çok çekişmeli geçeceği tahmin ediliyor. Ancak, Galatasaray’ın kadrosunun daha dengeli olması ve Fenerbahçe’nin Süper Kupa’yı son 9 yılda kazanamaması nedeniyle, Galatasaray’ın kupayı kazanacağını düşünüyorum.’

Google’ın yapay zekası Bard’a göre galibiyet alarak üç puanı cebine koyan takım yüzde 55 ihtimalle Fenerbahçe, yüzde 40 ihtimalle Galatasaray olacaktı. Fakat karşılaşma 0-0 sona ermişti.

Bakalım bu kez Google Bard sonucu bilecek mi?

Sizce kupayı kim evine götürür? Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir