Galatasaray’da orta sahaya devrim! 3 futbolcu gidiyor, 3 futbolcu geliyor

Galatasaray bir süre önce çizdikleri yol haritası doğrultusunda kolları sıvadı. Sarı-Kırmızılılar yıldızlar için düğmeye bastı, operasyonu başlattı! Özellikle orta sahada büyük sıkıntı yaşayan, yeni transfer Ndombele’den verim alamayan, Oliveira ve Mertens’teki düşüşün önüne geçemeyen Galatasaray orta sahada devrim yapmayı düşünüyor.

Merkezde ciddi sıkıntılar yaşayan ve Torreira’ya partner bulamayan Cim Bom, bu bölgeye bir veya iki takviye birden yapacak.

Tottenham’dan kiralanan Ndombele ve yaz döneminde adı satış listesinde olan Oliveira ile yolların ayrılması gündemde.

37 yaşındaki Mertens de iyi bir teklif gelirse satılacak.

Orta sahada daha tempolu isimlerle yola devam etmek isteyen Aslan’ın hocası Okan Buruk, Arsenal’den Thomas Partey’i gözüne kestirmiş durumda. İngiliz basınına göre 30 yaşındaki futbolcuyla Arsenal’in yolları ocak ayında kesin olarak ayrılacak.

Galatasaray Yönetimi, Buruk’un raporunu sunduğu günden bu yana Ganalı oyuncuyla dirsek temasında. Eğer Arsenal ile Partey arasında sözleşme feshi gündeme gelirse, Sarı-Kırmızılılar vakit kaybetmeden devreye girip transferi gerçekleştirecek.

Okan Buruk’un orta sahaya istediği iki diğer futbolcu ise Emil Breivik ve Florentino Luis.

Sarı-Kırmızılı kulübün futbol direktörü Cenk Ergün, hafta sonunda Benfica ile Sporting arasında oynanan Portekiz derbisine gitmiş ve tribünden bir fotoğrafını paylaşmıştı.

Ergün’ün bu ziyaret sırasında, Benfica’nın 24 yaşındaki ön liberosu Florentino Luis’i takip ettiği ileri sürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx