Fatih Altaylı, İyi Parti’yi karıştıran “Ümit Özlale” iddiasını yazdı: Bir şey söylüyorsam imzasız haberlere değil, kendi kaynaklarıma güvenerek söylerim

Gazeteci Fatih Altaylı, Oda TV’nin İyi Parti’nin bazı iddialara yer verdiği haberi sonrasında yaptığı açıklamalara yanıt veren İzmir adayı Ümit Özlale’ye “Bir şey söylüyorsam imzasız haberlere değil, kendi kaynaklarıma güvenerek söylediğimi bilmeniz içindir” diye yanıt verdi.

Oda TV’nin haberine, Özlale’nin genel başkan Meral Akşener’in özel kalemi Esma Bekar ve eşi Okan Bekar’ın TC kimlik numaralarını WhatsApp üzerinden birilerine göndererek ikiliyi araştırdığı iddia edildi. Öte yandan haber de Ümit Özlale ile ilgili birçok belgenin Meral Akşener’e ulaştırıldığı, Akşener’in “Biz Ümitleri karıştırdık” dediği ileri sürüldü. Fatih Altaylı da söz konusu iddialarla ilgili yaptığı değerlendirmede Özlale’nin adaylıktan çekilebileceğini söyledi.

Altaylıi, Özlale’nin kendisine verdiği “Odatv’nin imzasız sipariş haberine gülüp geçmiştim. Sipariş üzerine yapıldığı belli olan bu haberi dikkate almanız üzerine, ben de bu açıklamayı yapma gereği hissettim” yanıtını aktardığı bugünkü yazısında, İyi Parti’yi karıştıran Özlale gündemiyle ilgili şunları kaydetti:

“Doğrudur, haberi öncelikle Oda Tv’de gördüm. Ancak kendi kaynaklarıma da sordum. Sizin de yakından tanıdığınızı bildiğim İYİ Parti içindeki kaynaklarıma. Olayın aslında uzun bir geçmişi var. İYİ Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak İzmir örgütünün ve bir İstanbul milletvekilinin, hadi adlı adınca söyleyelim Ersagun Yücel’in aleyhinize çalışmasından zaten şikayetçi idiniz. Size gelen bilgiler CHP’nin Buğra Gökçe’yi aday göstermesi halinde İzmir İl Örgütü’nün istifa ederek topyekun CHP’ye geçeceğini, eski bir İzmir Belediyesi çalışanı olan Ersagun Yücel’in bu organizasyonun içinde olacağını gösteriyordu.

Nitekim Ocak ayı başında İzmir İl Örgütü’nün sizin aleyhinize bir toplantı yaptığı haberini alınca durumu Genel Başkan’a bildirdiniz ve haklı olarak “Ben bu toplantıyı basacağım’ dediniz. Genel Başkan Akşener ise sakin olmanızı, kendisinin gerekeni yapacağını söyleyerek 11 Ocak’ta il örgütünü görevden aldı. Buraya kadar her şey doğru mu? Doğru…

Gelelim son olaya. Size karşı bir komplo düzenlendiği iddiası tarafınıza haber veriliyor. Sizin de Akşener’in Özel Kalem Müdürü Esma Bekar ve eşinin mali durumlarını araştırdığınızı iddia eden bir mesajın hazırlandığı ve bunun genel başkana iletileceği bilgisi. Hatta bu mesaj sizinle de paylaşılıyor. Bunun üzerine siz bu durumu Akşener ile paylaşıyorsunuz. Mesajı okuyan Akşener ve bu mesajın Ümit Dikbayır’la ilgili mesajla aynı kalemden çıkmış gibi göründüğünü fark eden Akşener’in gülerek “Biz galiba Ümit’leri karıştırmışız” demesi üzerine hayli bozuluyorsunuz. Ve bildiğim kadarı ile failleri belli bu konuda genel başkanın gereğini yapmasını bekliyorsunuz. Zannederim bu bilgiler Oda Tv’de yok.

Bu kadar detaylı yazmamın nedeni, bir şey söylüyorsam imzasız haberlere değil, kendi kaynaklarıma güvenerek söylediğimi bilmeniz içindir. Sevgilerimi sunarım Değerli Hocam.”

Yazının tamamını okumak için .

TIKLAYIN – Akşener’den “Ümit Özlale” iddialarına yalanlama

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx