Bahçeli’den 50+1 açıklaması: Aksayan yönleri varsa düzeltilmeli

Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gelip geçici bir heves değildir. Cumhurbaşlanlığı Hükümet Sisteminin aksayan, tekleyen yönleri varsa mutabakatla ele alınıp düzeltilmelidir. Cumhurbaşkanımızın tespitleri anlamlıdır.

50+1 düşüncemiz değişmemiştir. Ancak Cumhur İttifakı olarak konuşup tartışarak sistemin doğasını zedelemeyecek tamirat ve onarımının karşılıklı anlayışla yapılabileceğinin inancı ve iradesine de sahibiz.”

FİLİSTİN’İN HUZURU TÜRKİYE’NİN HUZURU

“Çevremizde yanan ateşi söndüremezsek çatımızın tutuşmasını engelleyemeyiz. MHP bu milletin sevdalı yüreği olmaya yeminlidir. Filistin’in huzuru Türkiye’nin huzurudur.

Suriye’nin istikrarı Türkiye’nin istikrarıdır. Filistin 16. yüzyıldan itibaren egemenlik şemsiyemiz altına girmiştir. Dün sancağımız olan Gazze’nin bugün felaketine sırt çevirmemiz, milli ve manevi tarihimize saygısızlık olacaktır. Gazze’yi İstanbul’dan ayrı düşünmek akan tarih nehrine karşı kürek çekmektir.

Gazze meselesi, güvenlik, inanç kültür ve tarih boyutları ile Türkiye’nin meselesidir. Bizim için bu konuda tarafsız kalmak diye bir şey olamaz. Türk milleti zalim İsrail’in şeytani oyunlarına, şer ve şiddet yağdıran operasyonlarına sonuna kadar tepkili ve öfkelidir.

İnsani ateşkesin olması için kaç masum çocuğun ölmesi gereklidir? İnsana dair ne varsa bombalanıyorken, Almanya Başbakanı’nın çıkıp ‘İsrail nefsi müdafaa yapıyor” demesi hukuki midir?”

Anadolu coğrafyasında bin yıldır varoluş sebebimiz isabetli duruş ve dokunuştur. Milli Birlikte azim ve dirayettir. Tarih boyunca Anadolu medeniyetler ve milletler mücadelesinin mücadele sahasıdır. Coğrafyanın kader olduğu iddia edilir. Vatana adını veren millettir. Devlete adını veren millettir. Sinsi gayeleri Türklüğün varlığını dinamitlemektir. Türk milletine hiçbir mendebur niyet zarar veremeyecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx