90 saniyede Leonardo Bonucci’yi anlattık: Fenerbahçe’de ne yapar?

Adı Fenerbahçe ile anılan 36 yaşındaki Leonardo Bonucci’yi 90 saniyede anlatalım.

En baştan söyliyeyim, Bonucci’yi teknik olarak anlatacak değilim. Yani hepimiz onun, lider bir oyuncu olduğunu, üst düzey bir pasör olduğunu, 40 metreye isabetli uzun toplar attığını, hava toplarında iyi olduğunu vs. biliyoruz.

Durum şu, Bonucci ismi geçen diğer stoperlere göre maliyet olarak çok daha uygun. Daha önce futbolu Haziran 2024’te bırakacağını açıklamıştı. O yüzden 6 aylık bir sözleşme hem onun için hem Fenerbahçe için mantıklı. EURO 2024’e katılarak futbola veda etmeyi istediğini söylemişti daha önce. Zor gözüküyor ama hedefi bu.

Tamam yaşı var, belki yavaş da diyebilirsiniz. Juventus’tan problemli ayrıldı hala davalıklar. Union Berlin’de hoca ile ilgili problem yaşadığı iddiaları da var ama açıkça konuşalım. Eldeki oyunculara baktığımızda, Samet mi, Serdar mı, Jayden mı derseniz; ben Bonucci derim. Sonuçta bizim ligimizin kalitesi de ortada. Bir Premier Lig değil ya da Serie A değil ya da Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’nde de değil. Eğer ciddi bir sakatlık problemi yoksa ve oynama isteği de varsa her türlü bu seviyeleri kaldırabilecek bir oyuncu.

Sonuçta şampiyon olmak için karakterli oyunculara ihtiyaç var. Saha içi gibi saha dışında da lider oyunculara ihtiyaç var. Dzeko gibi, Tadic gibi, Fred gibi. O yüzden Bonucci’yi alırsan karakter de almış olursun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx