2022’den sonra ilk kez: FTX hackerı uyandı!

Kasım 2022’deki FTX hack’ine imza atan cüzdan, bir yıl sonra ilk kez Ethereum’ları (ETH) hareket ettirdi.

FTX’in iflas ettiği ve beraberinde Sam Bankman-Fried’ın görevi bıraktığı dönemde bir skandal yaşanmıştı. Kasım 2022 tarihinde FTX büyük bir hack saldırısına uğramış, hacker o dönemki fiyatıyla 600 milyon dolar değerinde Ethereum’u (ETH) ele geçirmişti.

Saldırıdan beri uyku halinde olan hacker, 2022’den sonra ilk kez bu sabah (30 Eylül Cumartesi) saatlerinde varlık transferi yaptı. Hacker, bir yıla yakın bir süre sonra ETH’leri hareket ettirdi.

FTX’in kabusu uyandı: Ethereum transferleri!

Arkham tarafından derlenen verilere göre, söz konusu cüzdan şimdiye kadar 8 milyon dolar değerinde ETH taşıdı. Bu taşıma işleminde zincir üstü likidite sağlayıcıları RailGun ve THORChain kullanıldı.

Söz konusu cüzdan hareketinde hacker, fonları ikiye bölerek farklı platformlar aracılığıyla transferi gerçekleştirdi. THORChain aracılığıyla 700 ETH aktarılırken, Railgun aracılığıyla 1.200 ETH transfer edildi. Ayrıca cüzdan, transfer edilmek üzere 550 ETH’yi de hazır halde bekletiyor.

FTX hacker’ının bazı cüzdanlarında halen daha 288.000 ETH bulunuyor. Söz konusu transfer işlemine imza atan cüzdanda ise 21 milyon dolar değerinde ETH yer alıyor.

FTX’in yaşadığı çöküşten faydalanan ve büyük bir istismara imza atan saldırganın kimliği bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx