Gannuşi’nin hareketi başarıya ulaşacak

Tunus’ta Nahda Hareketi Lideri ve eski Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi, bir konuşmasında iç savaşı kışkırttığı iddiası ile sivil polisler tarafından evine baskın düzenlenerek 17 Nisan’da gözaltına alınmış, Nahda Hareketi’nin ofisleri kapatılarak faaliyetlerine son verilmişti.

HEDEFE OTURTULDU

Konuya ilişkin MAZLUMDER merkez binasında kızı Sümeyye Gannuşi’nin katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. Raşid Gannuşi’nin Ramazan’ın 27’sinde apar topar göz altına alındığını ifade eden Gannuşi, “Akşam ezanı okunmadan 10 dakika önce polisler kapımıza geldi. Evde arama yapıp, apar topar babamı alıp cezaevine götürdüler” dedi.

Babasının mevcut Cumhurbaşkanı Kays Said tarafından hedef tahtasına oturtulduğunu belirten Sümeyye Gannuşi, “Ülkede tek başına yönetimi ele geçirmek isteyen Kays, ağırlığı olan bir şahsiyetin var olmasının büyük bir tehdit oluşturacağını düşündü” ifadesini kullandı.

NAHDA AYAKTA

Nahda Hareketi’nin Raşid el-Gannuşi hapiste olmasına rağmen ülkede yaygın bir şekilde dimdik ve yapılanları takip ettiğine değinen Gannuşi, şunları kaydetti: “Nahda Hareketi her zaman barışçıl bir parti olmuştur, bu partiyi toplumu kışkırtma ile itham etmesi çok büyük yanlış. Şerefli ve onurlu insanların direnişiyle Tunus’taki demokratik sürece ilerleyen hareket Allah’ın izniyle başarıya ulaşacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir